top of page
Trat s bočnými cestami.jpg

RZ BARÁK

Děkujeme všem, kteří jste projekt podpořili!!

Celková částka za RZ Barák (obě verze) byla více než 20k. Tímto Vás žádáme o podporu a spoluúčast na téhle zkoušce. Jakýkoliv příspěvek můžete poslat na č.ú. 1026715324/6100 nebo paypal: paypal.me/dsimek 

QR platba.jpeg

Děkujeme:

Dan Šimek (NRC) - 5000

Jakub Hofbauer - (MMČR) - 5000

HOTHESS Mikuláš Rally Online

This online rally is based on HOTHESS Mikuláš Rally, which in real life celebrated its tenth anniversary in 2019. The company with its center in Slušovice in East Moravia is regularly the end of the competition year in the Czech Republic! The competition center is, as usual, located in Slušovice, about 20 kilometers northeast of the regional city of Zlín, where the service zone, closed parking lot and rally headquarters are located. The popular racetrack will be run several times around the well-known racetrack, which will also be complemented by the well-known classic section near Slušovice. The virtual version of this competition completely copies the special stages of the real rally, and in the sixteen-year history of the Richard Burns Rally game, it will happen for the first time that the virtual race will be completely identical to the real model!


 

Three new special stages are waiting for the drivers - the popular circuit around the Slušovice racecourse, the classic special stage from Lípa to Slušovice - both stages will be run twice during the rally and finally a short exhibition test using again part of the Slušovice circuit.

COMPLETE   99,9%

Online debut: HOTHESS Mikuláš Rally Online 2020

XVIII. Impromat Rally sprint Kopná 2010

RZ 1/6 Loučka (5.40 km)

Čas 1. jezdce: 9:10 a 13:44

Po mnoha letech se do některé z mistrovských soutěží opět vrací známý úsek přes kopec Barák. Tento test celou soutěž zahájí. Jeho start je na konci obce Vizovice, odkud stoupá rychlými zatáčkami mezi loukami a pastvinami. Poté trať vjíždí do lesa, kde se nachází nejprve známá zatáčka "u partyzána" a po několika dalších rychlých zatáčkách také divácké místo umístěné na nejvyšším bodě celé trati RZ. Odtud trať klesá rychlým sjezdem k obci Loučka, na jejímž začátku bude cíl.

Screenshot at Jan 20 11-01-36.png

19.1. 2022

Startujeme projekt! 

Autoři: Miro Kurek, NRC & Kuba Angelovič

27.1. 2022

Máme první test! Test 01.7. Po týdnu od zadání jdeme na trať. 

Miro je blázen :D 

- prvý test (Barak test 01.7.)
- pozrite, či je správne elevácia a zákruty. Ostatné s zatiaľ nemusíte všímať :)
- inak elevácia je robená podľa bodov z geomapy cz.
Onboard z roku 2010 je v nízkom rozlíšení, takže nie je dobré vidieť
povrchy a nerovnosti.

Ďakujem za zistené korekcie. 

Upřímně jsem naprosto překvapen přesností elevace, jízda na pc monitoru hodně zkresluje, ale co jsem porovnával data z telemetrie a analýzu výškopisu z českého geoportálu, tak to opravdu odpovídá. Skvělá práce!

Takže co se týče zatáček a elevace, vidím nesrovnalosti jen v několika málo místech. Obecně na baráku není moc míst, kde by se dalo cutovat, Většinou má asfalt docela hranu vůči trávě, ale úseků, kde bych tomu vyloženě zamezil moc není (viz. dále) 

 

budu psát dle času RBR ve videu:

1) První ostrá levá čas rbr 0:43 - tam bych nedovolil řezání, maximálně na jedno kolo, asi bych ten svah posunul až k cestě, jestli se správně vyjadřuju :-)

barak8.jpg

2) pravá hned za ní, jedna z hodně známých zatáček, čas 0:49. Zde se také dá katovat tak na šířku dvou kol. V tomto místě jsou dvě velké díry, mezi nimi zase vyvýšení a dokonce je v trávě nějaký kus betonu (nevím, jestli to je pozůstatek nějakého mostku nebo co) Každopádně nemyslím si, že je potřeba beton dodělávat :-) jen to nějak udělat, aby se tam nedalo řezat půlkou auta. Jednou v zimě jsem se o to nechtě pokusil, půl auta tam hodil a koplo mě to regulérně na dvě kola do vzduchu..:-)

barak9.jpg

3) čas 1:03 levá zatáčka při vjezdu do lesa - zde je vyznačená část velmi nerovná (hrboly, vlny) a je to v reálu dost nepříjemné, nevím ale, jestli má smysl to nějak řešit. Každopádně já bych tam přidal třeba dvě tři menší díry, které by to mohly asi slušně nasimulovat.

barak10.jpg

4) Chybí lehké esíčko v čase 1:13 (rbr čas), ve skutečnosti je tam mírná pravá a levá, potom teprve následuje ta lomená pravá přes slepý horizont.

barak2.jpg

5) V této zatáčce 2:00 (předposlední pravá před vrcholem tratě) se nedá řezat, je tam kus skály/šutr. Ta další levá za ní je kolem prudkého srázu, tam se dá řezat jen maximálně kolem, je tam hodně ostrá hrana.

barak3.jpg
barak3a.jpg

6) Nejvíc nesedí poslední pravá zatáčka před nejvyšším bodem tratě. Respektive i část za ní. Popravdě zde se skutečnost špatně popisuje, ale v podstatě je výjezd pravé přes horizont, za ní následuje jen nepatrné stoupání, uprostřed křižovatky se to láme a začíná padat zase dolů. Zde by určitě pomohlo reálné video - natočím! 

barak4.jpg

7) první ostrá pravá ve sjezdu čas 2:20, zde je v reálu velmi ostrá hrana a takový "hup", takže se obtížně řeže, i na sněhu tam auto umí dostat docela velkou ránu zespod.

barak5.jpg

8) kolem času 2:24 je před esíčkem (levá do pravé kolem břehu) ještě mírná pravá, takový zlom trochu. Snad je to patrné z této fotky:

barak6.jpg

9) čas 2:35, poslední ostrá pravá ve sjezdu dolů - zde bych udělal opravdu agresivní a hluboký příkop, v reálu je to tam na urvání kola a ani při rally jsem neviděl nikoho, kdo by tam cutoval. Chápu, že to v rbr nejde udělat tak snadno a detailně, ale prostě to udělat tak, aby tam bylo nepříjemné se pokoušet řezat. 

barak7.jpg

Tolik za mě úvodem, snad jsem tě Miro moc nevylekal, možná to vypadá, že si zbytečně vymýšlím, ale snažím se jen pomoct a už i takto ta trať za mě vypadá velmi dobře! Napadá mě teď ještě pár detailů, ale asi bych to nechal na jindy, možná se mi to rozleží v hlavě, že to nebude mít smysl řešit. Každopádně během pondělí/úterý tam zajedu a natočím video z kapoty. Problém je, že tam je zrovna sníh, ale šak uvidíš podle videa, podle mě část těch věcí co jsem vypsal uvidíš na mém videu hned.

Kdybys cokoliv potřeboval, klidně piš. Mám po ruce Gopro a zrcadlovku, tak můžu natočit a nafotit co budeš potřebovat.

7.2. 2022

update: Barak test 2.7z

- oprava elevácie a zákrut podľa onboardu
- opravené sú po les krajnice
- ďakujem Jakubovi za onboard
- otestujte aby som mohol pokračovať v úprave terénu pri trati
- je tam dosť nezrovnalostí s reálom (Zaxxon sa s tým nepáre)
- ďalej pokračujem s tými krajnicami

 


14.2. 2022

update: Barak test 2 oprava.7z

- update
- oprava elevacie a zákrut
- zmena niektorých textúr
- pridané domy, ploty

otestujte čo najskôr prosím :)

 


14.2. 2022
 

Ahoj, 

tak posílám slíbenou zpětnou vazbu. Podle mě, když se doladí teď zmíněné věci, tak by tvar cesty a elevace mohly zůstat. Ta verze 2 je už tak dost dobrá! Kloubou dolů :-) Hlavně sjezd do loučky, tam fakt není co vytknout asi, moc pěkné a věrné. 
 

Natočil jsem opět video z RBR:

1) tady bych ten příkop opravdu udělal hlubší a přidal tam nějakou díru, aby nešlo řezat. klidně něco jednoduchého, co by jen při pokusu řezání koplo celé auto. 

barak14.jpg

2) tady bych ještě trošku víc zvýraznil dodělávané esíčko. Při vjezdu do lesa je rovina, pak mírná levá (L1)a pravá (P1-2), hned za těmato zatáčkama je to už OK, tam bych to určitě nechal tak, jen prostě trošičku zvýraznit levou pravou, dál nechat tak. 

barak15.jpg

3) Tady jsem prosil o zvýšení prvního horizontu, ale je to podle mě už moc, když tam člověk jede v reálu, tak ten druhý horizont je přes ten první vidět (viz.reálné video), takže ten první trošku snížit (nebo druhý zvětšit?? to popravdě nevím, viz níže) 

barak16.jpg

4) Ten druhý horizont si měnil taky? Přišel mi v první verzi reálnější, teď se mi zdá, že je moc pozdě - u odbočky, která je v reálu až tak 10-15 m za horizontem. V předchozí verzi mi přišel druhý horizont druhý OK, respektive jeho poloha vůči další zatáčce i odbočce.

barak17.jpg

Tady ještě fotka při průjezdu z druhé strany

barak20.jpg

5) Poslední pravá zatáčka do kopce - průběh samotné zatáčky se mi zdá, že jsi trefil moc pěkně! To bych určitě nechal, jen bych stoupání začal trochu později. Nyní to navazuje docela plynule na předchozí zatáčku, v reálu je tam kousek "rovina" (lehké stoupání asi) a pak následuje ona poslední zatáčka nahoru. Tam by podle mě stačilo opravdu jen lehce srovnat ten úsek mezi zatáčkami. V této zatáčce bych zároveň dal lehkou nerovnost uvnitř - nějakou jednu vlnku, podobně jak si dodělal v levé při vjezdu do lesa.

barak18.jpg

Hezky je to vidět i z druhé strany (viz. tvar svodidel)

barak19.jpg

A tady ta "vlnka" (mimochodem, na youtube pod "RallyKopr Cup 2019 - barák" najdeš pár videí zvenku na asfaltu, třeba pro inspiraci)

barak21.jpg

Ještě jsem našel fotku jednu, tam to jde možná vidět nejlépe, ta "rovina"

IMG_5759.JPG

No a to je podle mě asi všechno, terén jsem zatím nějak neřešil, nepřikládám mu úplně velkou váhu, ale klidně rád vypíšu i nějaké terénní úpravy, ale myslím, že většinu i odhadneš z reálného videa. 

Mimochodem viděl jsem domy na startu, tak jsem se musel smát :-) že už i babička má dům v RBR.

Teďka trochu taje a má být relativně teplo, tak bych mohl v týdnu zkusit i nějaké video bez sněhu, pořád tam zbytky jsou, ale možná to během týdne bude pryč. Uvidíme.

 

Chápu, že z toho reálného videa se to těžko porovnává, ale zatím si většinu věcí trefil moc pěkně! Jsem fakt mile překvapený.

 

Tak ať se i nadále daří! :-)

21.2. 2022

update: Barak test 3.7z
- oprava elevácie a zákrut
- oprava krajníc
- pridané daľšie objekty

prosím o rýchlejšiu odozvu.
Ak nebudú už žiadne zmeny na grounde, tak by som už začal s vegetáciou.

Ďakujem !

 


21.2. 2022
 

Ahojte,

tak jsem to hecnul ještě dneska. 

podle mě jsme co se týče cesty skoro ve finále. Teď ta 3. verze je naprosto špičková. Všechny věci co jsi opravil, tak krásně sedí :-) Zkoušel jsem si měnit FOV, procházel některé úseky s free camerou a je až k nevíře, jak dokážeš jen podle fotek a videí vytvořit některá místa natolik reálně. Klobouk dolů! 

 

Takže mám nakonec pár drobností k cestě, kde jde už fakt spíš o detaily, tak rovnou připíšu i něco k terénu (to už snad bude lehčí :-)) 

 

opět video, kvůli případným časům:

1) RBR čas 0:38, vnitřek zatáčky je OK (díky!!) a ještě bych trochu upravil vnější část na výjezdu - udělat postupný příkop, snad je to hezky vidět tady na screenu z geoportálu.

barakh.jpg
barakg_LI.jpg

2) vjezd do lesa, tam bych udělal ten příkop z vnějšku trochu delší na šířku a hlubší, takže asi jen posunout svah dál, možná prohloubit trošku, aby nebylo tak snadné se vrátit na trať, protože ta levá zatáčka je dost nepříjemná - přesně jako v reálu :-)

baraka1.jpg

3) zvýrazňované esíčko po vjezdu do lesa - moc pěkně udělané! Kdyby se ti chtělo, je tam v reálu v té pravé trochu sklon zhruba v polovině šířky cesty, trochu to tam auto jakoby vtáhne dovnitř, snad to dle teček na reálném videu jde vidět. 

baraka.jpg

4) předposlední levá před vrcholem, tam bych dodělal příkop zhruba ve vyznačených místech - od odbočky někam do poloviny "vykatované" části na druhé straně, nějak plynule z hlouby do roviny, když by to šlo.

barakf.jpg

5) předposlední pravá před vrcholem, ten svah bych posunul až po tu tmavou krajnici, na reálné fotce je červeně vytečkovaná cesta, zeleně označeny dva šutry (ty bych asi nedělal, protože už tam začíná svah, takže když se posune svah blíže k cestě, už to nebude lákat tam řezat) možná bych ten svah i udělal prudší - uvidíš..

barakb.jpg

6) podobně v poslední pravé před vrcholem (mimochodem průběh té zatáčky se ti fakt moc povedl opravit! Krása!), tam nechat kousek místa na řezání, ale určitě zvednout svah, je to taková slepá zatáčka jednak kvůli tomu svahu a i kvůli horizontu.

barakd.jpg

7) Toto je spíš taková blbost, ale ta odbočka z horizontu vede zhruba v rovině s tím posezením, neklesá dolů.

baraky.jpg

8) ve sjezdu dolů, předposlední pravá - posunout a zvýšit svah, případně i plynulý "zlom" v cestě, jak je zhruba naznačeno, ta zatáčka je lehce naklopená, ale v podstatě hlavně jen ta jedna vnitřní kolej.

barake.jpg

9) před touto zatáčkou (bod 8 výše) si pořád nejsem úplně jistý tímto místem a ani popravdě nevím, jak to úplně popsat. Když jedeme z kopce, přichází první pravá ostrá (ta je OK, čas RBR 2:05), pak levá (čas RBR 2:08) a mně tam za nima ještě chybí lehká pravá kolem svahu (viz. google street view i reálné video) která už pak navazuje dál na levou, která je umístěna správně. 

baraki.jpg

S tím posledním bodem se omlouvám, myslel jsem, že už je vyřešen, ale dneska mě to trklo do očí, že to nenavazuje uplně jak by mělo. Především kvůli tomu vyčnívajícímu svahu, říkal jsem si, kde by tak v RBR měl být.. a měl by být tam, kde nám chybí ta lehká pravá. Je to drobnost, ale když by se ti do toho chtělo, určitě by to bylo super :-)  Nechávám to na Tobě. Myslím, že z reálného video je to vidět z obou směrů, byť né tolik, jak na suchu.

 

Díky Miro za vyslyšení připomínek, z té verze 3 už mám co se týče profilu tratě velkou radost.

22.2. 2022

update: Barak test 3_oprava.7z
- malo by to byť opravené , skontrolujte


22.2. 2022

 

Díky moc Miro! Skvělá práce a za mě je tohle finále :-) Díky za postupné úpravy mnohdy i detailů. Vypadá to opravdu skvěle co se týče cesty, ještě jsem tama dneska jel, když jsem se vracel z cest a ujistil se, že jsi to udělal opravdu výborně :-).

 

Co se týče vegetace - chceš k tomu také něco víc vypsat? Podle mě jde jen o ty menší stromy a keře ve spodní části, aby zhruba seděla pozice, v lese už je to jasné. Ze zimního videa je hezky vidět, kde jsou spíš jehličnany, kde listnaté, ale popravdě nevím, jestli se tohle u tratí nějak hrotí :-) prostě zhruba asi.. klidně si řekni kdybys něco potřeboval

 

1) Co mě z hlavy napadá, tak typická vegetace je snad jen tento pařez :-D je vidět i na videu z kopné, je to taková blbost.. nakonci levé do kopce před vracákem

vege1.jpg

2) ve sjezdu dolů první ostrá pravá, tam je ta vegetace prostě jen daleko menší než okolní, jsou to nějaké vetší keře a pár malých stromů a nejde tím pádem do té zatáčky vůbec vidět, takové typické a nezvyklé místo, protože jinak jsou stromy kolem velké. 

vege6.jpg

11.3. 2022

update: Barak test 4.7z

- komplet vegetácia...teda ešte budem doplnat :)
- už sú tracktiggers checkpointy.
- objekty 80%

Prosím otestujte a čo najskôr pošlite propomienky.
Budem už pridávať ostané objekty a divákov12.3. 2022

 

Vypadá to peckovně :-) Za mě jen pár drobností, vypíšu klasicky, ale myslím, že některé si možná měl v plánu..

 

1) vjezd do lesa, tam jen dodělat nějak to pozadí...pak strom a křoví jestli chces nebo ne, ten je asi jedno..

Snímek obrazovky 2022-03-12 142957.jpg

2) ve vracáku bych přidal velké pařezy zhruba v označených místech, jít tam ven fakt nechceš, takže i kolize určitě.

Snímek obrazovky 2022-03-12 152717.jpg

3) předposlední levá před horizontem, tam bych přidal stromy blíž k cestě, reálně se tam dá katovat jen kousek právě kvůli stromům (viz další fotka pohled ze spodu a z vrchu).

Snímek obrazovky 2022-03-12 143203.jpg
Snímek obrazovky 2022-03-12 143744.jpg

4) první pravá z kopce, tam bych to udělal hustější, aby nebyla vidět trať skrz, v reálu do té zatáčky prostě nejde vidět, zvlášt v létě.. + stromy vlevo.

Snímek obrazovky 2022-03-12 143404.jpg

5) poslední pravá z kopce, přidat pár stromů ještě blíž k cestě, je to tam v reálu na pohled hodně blízko a jde z toho strach :-D 

Snímek obrazovky 2022-03-12 143558.jpg

19.3. 2022

update: Barak test 5.7z

- update, čo som vám písal.
- kamery ešte budem upravovať

Ak budete mať čas, tak do pondelka prosím odozvu :)20.3. 2022

 

Za mě spokojenost :-) mám jen dvě věci na změnu a jednu technickou..:

 

1) po startu mi mizí pozadí cca 1km, nevím jestli je problém jen u mě, nebo v rbr, nebo jde čistě jen o vykreslování.

barak1.jpg

2) Poslední levá před vrcholem, tam bych posunul ty stromu o trochu do příkopu, pokud to pujde, tak zhruba jak je namalované.. pokud by to bylo moc práce, tak se na to vyprdni. Mimochodem stromy v zatáčce předtím jsi doplnil suprově :-) 

Inkedbarak2_LI.jpg

3) A myslím že poslední změna: první levá a pravá z kopce, tam bych doplnil stromy vlevo, normálně to nasázet podél cesty, nevím jestli jsem to zminoval v minulém mailu nebo ne, vnitřek už je OK, z vnějšku bych tam dosázel po té linii jak jsem vyznačil

barak3-2.jpg

Zbytek je za mě okej a nechal by ho tak :-) Tady ty dvě místa se mi ještě pocitově nezdály, ale jinak jsem nic nenašel, nebo by to už nijak zásadně nezměnilo dojem :-) 

 

Kamery se mi líbí, možná bych u některých zmenšil FOV, ale popravdě nevím, jaké možnosti RBR dovoluje. 

31.3. 2022

update: Barak test 6.7z

- tiene, počasia , textúry na zlé počasia, rozpis a opravy geometrie 
- pokračujem s kolíziami a to by bolo všetko

Dan prosím splash :)2.4. 2022

update: Barak test Final.7z

 

- oprava objektov a tieňov.
- pridané kolízie divakov, objektov. stromov
- oprava kamier
- oprava počasí a tiež textúry

Je to krása :-) za mě bez připomínek (asi poprvé že :-D) hlavně i ty další počasí - mokro působí naprosto peckovně!! 

Jen teda co se týče kolizí, všiml jsem si, že některé stromy hlouběj v lese kolize nemají, ale to se tak asi dělá a neřešil bych.. Osobně bych dodělal nějaké "měkčí" kolize u dřevěných sloupků ve spodní části trati (od startu po les). Aby se ten sloupek dal autem "urvat" ale zároveň to nebylo jak páska.. nezkoušel jsem uplně všechny, ale čistě náhodně a ty jsem projel skrz bez nějakého dopadu na jízdu/auto. 

Jinak kamery jsou luxusní :-) fakt povedené!

3.4. 2022

update: Barak test Final.7z

 

- oprava chyb

Za mě super :-) chyby opraveny takže pecka:-)

Už jsem ani nechtěl nic zmiňovat, většinou jsem si to projížděl poctivě a hledal místa, kde to nesedí. Ale až dnes jsem ze srandy zkusil projet kolem retardéru a vešel jsem se tam. Nešlo by přihodit ještě jednu pneu z každé strany? Fakt jsem to zkusil až dnes a zleva jde retardér projet v podstatě naplno..zprava je to horší, ale dá se taky. Nebo tam hodit strom, baner..cokoliv. Protože na toto jak někdo dojde, tak už se ten retardér nikdy projíždět nebude :-D 

 

Jinak zbytek mi přijde všechno super :-) počasí vypadá krásně, kamery pecka, stíny krásné, kolize opravené..nenašel jsem nic, co by bránilo to považovat za konečnou verzi (krom toho retardéru).

5.4. 2022

Foto z tvorby

8.4. 2022 - HOTOVO!!!

Splash screen + profi foto
 

Na řadě je sněhová verze ze závodu: Ve Stopě Valašské Zimy. 

278508694_5084071984980809_6377969751257937626_n.jpg
278487527_5428423850501422_6846119242183408404_n.jpg
283728206_5237921066262566_3441310429997745624_n.jpg

VIDEA:
 

Ještě jednou děkujeme všem, kteří jste projekt podpořili!!

QR platba.jpeg
bottom of page